Ana sayfa KÜLTÜR Gerçeklik ve diğer anlamsızlıklar üzerine bir sergi

Gerçeklik ve diğer anlamsızlıklar üzerine bir sergi

26
0
PAYLAŞ

Düzenli Delilik, farklı birçok alan ve disiplinden çağdaş sanatçıların yer aldığı uluslararası bir karma sergi. Sergi, içinde bulunduğumuz sözde bilgi çağında bize sayısız ekran ve medya kanallarıyla ulaşan bilgi kavramını gözden geçiriyor. Sergi, çoğulcu ve bütünsel bir bilgi anlayışı ortaya koyarken, bilinen entelektüel hegemonyayı sorguluyor.

İçinde yaşadığımız dünyada alternatif görüşler üretmek için gerçeklikle baş etmenin alışılmadık yollarını değerlendiren Düzenli Delilik, ayrıca bilmeme ve bilinmemenin ne anlama geldiğinin altını çiziyor. Akbank Sanat’ta düzenlenen sergi, son derece vahşi ve çılgınca dönen dünyamızda soru sormanın ve bilinenin ötesine geçmenin, cevapları ve nihai sonuçları aramaktan daha anlamlı olduğunu ortaya koyuyor.

Küratör: Marcus Graf

Sanatçılar: Ana Adamovic, Anna Fausshauer, Basim Magdy, Buğra Erol, Fischli and Weiss, Joseph Beuys, Kerem Ozan Bayraktar, Komet, Lars Breuer, Nasan Tur, Özlem Günyol – Mustafa Kunt, Robert Barta, Rudolf Reiber, Serhat Kiraz ve Yeşim Uzunöz

20 Kasım Çarşamba günü Akbank Sanat Atölyesi’nde saat 18.30’da sergiye katılan bazı sanatçılar ve küratör Marcus Graf serginin kavramsal çerçevesi, yer alan eserler ve düşünceleri üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.

Sergi 20 Kasım 2019 – 11 Ocak 2020 tarihleri arasında Akbank Sanat’ta.

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap!
Adınızı giriniz