Ana sayfa KÜLTÜR Halil Altındere’den “Abrakadabra”

Halil Altındere’den “Abrakadabra”

10
0
PAYLAŞ

Yapı Kredi Bankası  75. Yaşını sergi ve etkinlilerle kutlamaya devam ediyor. Halil Altındere’nin “Abrakadabra” sergisinde sanatçıyı bir sihirbaz, eserleri sihir malzemesi, sergi alanını ise sahne olarak kurgulamış. “Abrakadabra” sergisinin küratörü, 10. İstanbul Bienali’nin de küratörlüğünü yapmış olan Hou Hanru.

Halil Altındere, “Abrakadabra” sergisi ile son dönemde ürettiği tüm üç boyutlu işleri sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçının hiper-realistik heykellerini, bronz işleri ve enstalasyon çalışmalarını bir araya getiren sergi, gündelik yaşamın gerçekliği ve hayal dünyası arasındaki sınırların geçişkenliğini sorgulayan 20’den fazla eserden oluşuyor.

Sergiyle eş zamanlı olarak; YKY’den Hou Hanru, Maria Lind ve HG Masters gibi dünyaca ünlü küratör ve yazarların bu sergi için özel olarak kaleme aldığı yazıları içeren bir kitap yayımlandı. Ayrıca sergi paralelinde sanatçının bir eseri de Yapı Kredi bomontiada ALT’da sergileniyor. Sergi süresince sihirbaz Kubilay QB Tunçer, yetişkinlere yönelik sihir gösterileri ve çocuklarla sihir atölyeleri gerçekleştirecek.

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap!
Adınızı giriniz