Ana sayfa MİZAH Kahveden Sesler

Kahveden Sesler

361
1
PAYLAŞ

Rıfkı o gün kahveye robdöşambırı ile gelmişti. Eski Türk filmlerindeki zengin ve kötü adamlar gibi elinde purosu ile masaya oturdu. Bütün kahve dikkat kesildi. Rıfkı, tok bir sesle “her zamankinden” diyerek garsondan içeceğini istedi. Gelen içecek kivi çayı idi. Önce çaya sonra garsona bakan Rıfkı “bu ne yavrum, dalga mı geçiyorsun?” diyerek çıkıştı. Garson alaycı bir tavırla “estağfurullah abi, ne haddimize, sizi tanıyamadığım için bunu getirdim,” dedi. Rıfkı, “tanımadığın herkese kivi çayı mı veriyorsun?” Garson, “yok Rıfkı abi, tanıyamadım derken yani öyle bir giyinmişsiniz ki, bakın sizli bizli konuşuyorum, giyinmişsin demiyorum dikkat edersen. Abimiz değişmiş, belki içeceği de değişmiştir diye düşündüm,” dedi. “Peki donla gelseydim, ne verecektin?” diyen Rıfkı, garsonun alaycı suratına pis bir bakış attı. Garson hiç istifini bozmadan cevap verdi, “atom verirdim abi.”, “Neden atom, bir anısı mı var?”, “Yok abi beyne kan gitsin diye” dedikten sonra “pardon abi niye böyle giyindin, hayırdır?” diye sordu. Rıfkı geriye doğru gerinerek “oy kullanmaya gideceğim,” cevabıyla kahveyi bir kıkırtıya boğdu. Kıkırtıyı duyan Rıfkı hiç bozulmadı. Kahvedekilere “ne gülüyorsunuz efendiler artık tercihimin ne yönde değiştiğini hepiniz anlamışsınızdır. O yüzden tercihime göre giyindim ve bu şekilde oy kullanacağım, tabii sizce sakıncası yoksa?” diye kısa bir konuşma yaptı.

Kahvedekilerden biri kendini tutamayıp “abi milliyetçilere oy verecek olsan kahveye atla mı gelecektin?” diye sorunca kahvedeki kıkırtı kahkahaya dönüştü. Rıfkı pis bir sırıtışla “Hıh hâlk işte, bilinçsiz toplum sürüsü” diye mırıldandı.

1 YORUM

  1. 4207 ve 5727 sayılı sigara yasağı kanununa, umumi yerlerde sigarayı özendirici yayınlar yaparak muhalefet ediyorsun biraderim. Bilgine :))

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap!
Adınızı giriniz