Ana sayfa MİZAH SOSYAL MEDYA MÜCAHİTLERİ Cuma mesajlarına cevap vermeyen İ. B. 7 kişi tarafından...

SOSYAL MEDYA MÜCAHİTLERİ Cuma mesajlarına cevap vermeyen İ. B. 7 kişi tarafından vahşice mesaj bombardımanına maruz kaldı.

512
0
PAYLAŞ

Sahur Vakti Operasyonu ile ele geçirilen SMS çetesinin elebaşı A. O. şöyle ifade verdi: “İ. B. ile çok samimi arkadaştık. Ben kendisine her Kandil’de büyük araştırmalar yaparak manalı ve güzel kafiyeli Mesajlar gönderdim ama İ. B. bana hiç geri dönmedi. Önceleri bu durumu ‘kendisi camide veya sohbettedir’ diye normal karşılıyordum daha sonra yaptığım soruşturmalar sonucunda İ. B.’nin asla böyle şeyler yapmadığını öğrenince kan beynime sıçradı. Bunun üzerine Cuma günleri de SMS atmaya başladım hatta bazı cumalar hem SMS hem de Whatsapp’tan güzel  görüntülü Mesajlar atıyordum. Bir kere olsun geri dönmedi. Her attığım ve cevap alamadığım mesaj beni biraz daha hırslandırıyordu. Öyle ki bu durum artık benim için bir travma hatta kronolojik bir saplantı haline gelmişti. En son attığım mesaja “ne her cuma her cuma beni mesajlarınla rahatsız  ediyorsun kardeşim. Hadi kandillerdekilere bişey demedik ama sen de iyice abarttın. Lütfen ama lütfen ama” diye yanıt vermesi bardağı taşıran son damla  oldu. Bunun üzerine yakın çevremden karşılıksız SMS mağdurları bulup intikam almaya karar verdim. Önceleri pek kimse yanaşmadı çünkü hemen hemen herkes kendi whatsapp grubunu kurmuştu.

Daha sonra dağılan gruplardan 3 kişi bularak bu işe‍ başladım. Fakat bizim cami hocası ‘2, 4 ve 6 kişiyle olmaz  tek rakamlı ortaklar bulmalısın’ deyince geçici olarak annemi gruba aldım toplamda benimle birlikte 5 ortak olduk. İlerleyen zamanlarda Facebook’tan cuma paylaşımları yaparak hiç beğeni alamayan 2 ilkokul arkadaşımın da katılımıyla 7 kişiye tamamladık grubu. Fakat annem bir süre sonra yanlış günlerde yanlış mesajlar (Cuma günleri kandil, Kandil günleri Cuma mesajları) atması nedeniyle grup içinde alay konusu olmaya başlaması, bir arkadaşımın da sosyal çevresi nedeniyle pek aktif olamaması yüzünden annem ve arkadaşımdan helallik alarak gruptan çıkarıp eski mahalleden arkadaşlarım instagram mağduru Rahman ve Rahim kardeşleri gruba aldım. Tam yüksek performansla çalışmaya başlamıştık ki emniyet güçleri tarafından enselendik. Zaten değerli emniyet güçlerimizin yaptığı incelemede ben de başta olmak üzere grup üyelerimizin hiç birinin Cuma namazına gitmediği anlaşıldı. Çok pişmanım Hayırlı Cumalar dileyerek affımı talep ediyorum.

İllüstrasyon: Onur Karagöz

BİR CEVAP BIRAK

Yorum yap!
Adınızı giriniz